Spotřeba tenisových míčků je při této hře v některých případech enormní, pro zápasy i pro tréninkové účely potřebujete mít míče neopotřebované, a i přesto, že se jedná o výrobky ve standardní, špičkové kvalitě, nelze zabránit tomu, aby míč po určité době neskončil v odpadkovém koši. Co potom s takovými míči podniknout? Máte je vyhodit do komunálního odpadu, anebo alespoň do kontejneru s tříděným odpadem, konkrétně pro plasty? Nebo je lze použít ještě jinde a jinak?
Tenisový míč je svým způsobem technologický zázrak. Doma „na koleně“ jej nevyrobíte, a přesto je jeho cena natolik nízká, že jej lze považovat za spotřební zboží. Zbavovat se odložených tenisáků jen proto, že pro tenis jsou již nepoužitelné, je ale skutečná škoda, využijete je pro obrovské množství různých aplikací sportovních i relaxačních. Stačí zabrousit do internetových vyhledávačů a ty vám odhalí některé z nich.
Masáž chodidel – velikost tenisového míče je naprosto ideální pro posílení klenby chodidel a pro masírování reflexních plošek. Můžete to zkusit třeba vsedě na židli se čtyřmi tenisáky najednou, na každé noze dva. Je to velmi příjemné, uvolňující a antistresové. Masáže chodidel patří k nejúčinnějším relaxačním technikám, a vy si je můžete dopřát sami i ve chvíli, kdy pracujete na počítači, a máte nohy na zemi.
Antistres – s tenisákem si lze docela dobře pohazovat a toho můžete využít ve chvíli, kdy jste vystresovaní, např. očekáváte nějakou balíkovou zásilku a přepravní služba má zdržení, anebo se potřebujete soustředit na nějaký obtížný úkol. Házení tenisáku uklidňuje
Perfektní držák – výrazná barva tenisových míčů jim propůjčuje atraktivní vzhled a toho můžete využít pro výrobu různých držáků. Míček naříznete, aby se vytvořil úzký zářez, a do něho stlačením míče snadno vložíte některé předměty, které pak díky pevnému tvaru míček udrží v zářezu. Mohou to být papírové obálky, časopisy a noviny, propiska, klíče, teploměr pro měření tělesné teploty, utěrka, ručník, náramky, prsteny atp.